Stacyc Cup Class Overall Round Results

Round 1 Winners 06/19/2021

12 inch Girls

1. Madison Yarnell

2. Mavis Alessi

3. Lyric Stratton

12 inch Beginner

1. Max Aldaco

2. Matrim Lyons

3. Michael Michaud

4. Ryder Lizama

5. Ryder Pinon

6. Joshua Zamora

7. Brinleigh Dugan

8. Ryder Wooten

9. David Thais

12 inch Age 2

1. Michael Michaud

2. Bryson Torres

3. Matrim Lyons

4. Ty Lawrence

5. Maze Lawrence

6. Ryder Wooten

7. Axell Middleton

12 inch Age 3

1. Bentley Garay

2. Kaison Terry

3. Ryder Pinon

4. Maxwell Celdc

5. David Thais

6. Michael Michaud

7. Parker Dixon

8. Riser Reutgen

12 inch Age 4

1. Ethan Danan

2. Max Aldaco

3. Fox Rapport

4. Alex Carrarsco

5. Lyric Stratton

12 inch Age 5-6

1. Mathew Yarnell

2. Michael Michaud

16 inch Girls

1. Ellie Terry

2. Chloe Ledward

3. Zayda Elena

4. Mavis Alessi

5. Whitney Wondolleck

6. Hailey Voytish

16 inch Beginner

1. Tanner Linde

2. Weston Wondolleck

3. Braxton Dugan

4. Wade Bemis

5. Chloe Ledward

6. Noah Sherman

7. Hailey Voytish

8. Ethan Gracida

9. Dawson Williams

10. Joshua Zamora

11.Niko Martinez

12. Bryliant De Arios

16 inch Age 3

1. Riser Reutgen

2. Ryder Pinon

3. Tatum Linde

4. Bryson Torres

5. Joshua Zamora

16 inch Age 4

1. Ethan Danan

2. Ellie Terry

3. Cannon Bogh

4. Milo Wulf

5. Jaxon Beran

16 inch Age 5

1. Greysen Brown

2. Ali Lopez

3. Braxton Dugan

4.Jaxon Garcia

5. Chloe Ledward

6. Holden Minshew

7.Kingston Sanchez

8. Dawson Williams

16 inch Age 6

1. Wade Bemis

2. Weston Wondolleck

3. Tanner Linde

12 inch 2-3 Stock

1. Kaison Terry

2. Michael Michaud

3. Maxwell Celac

4. Mavis Alessi

5. Riser Reutgen

6. Ryder Lizama

7. Ryder Wooten

DNS: Matrim Lyons

DNF: Parker Dixon

12 inch Age 4-6 Stock

1. Grayson Smith

2. Fox Rapport

3. Michael Michaud

4. Max Aldaco

5. Hayden Wood

12 inch Open

1. Grayson Smith

2. Kaison Terry

3. Axell Middleton

4. Madison Yarnell

5. David Thais

6. Ryder Pinon

7. Michael Michaud

16 inch Age 3-5 Stock

1. Ellie Terry

2. Jaxon Garcia

3. Ali Lopez

4. Holden Minshew

5. Milo Wulf

16 inch Age 6-8 Stock

1. Weston Wondolleck

2. Wade Bemis

3.  Whitney Wondolleck

16 inch Open

1. Greysen Brown

2. Cannon Bogh

3. Ellie Terry

4. Tanner Linde

5. Milo Wulf

Round 2 Winners 07/17/2021

16 inch Age 3-4 Stock

1. Milo Wulf

2. Ellie Terry

3. Niko Martinez

4. Riser Reutgen

5. Bryliant De Arcos

6. Daxton Parker

7. Harper Castro

8. River Benavidez

9. Xavier Vargas

DNS: Tatum Linde

16 inch Age 5-6 Division 1

1. Tanner Linde

2. Weston Wondolleck

3. Ali Lopez

4. Weston Wondolleck

5. #338

6. Wade Bemis

7. Parker Trunnell

8. Braxtin Dugan

9. Niko Velardi

16 inch Age 5-6 Division 2

1. Greysen Brown 

2. Miles Gluck

3. Nicolas de la Cerda

4. Camila Torres

5. Holden Minshew

6. Tayla Thompson

7. Zayda Elena

8. Ethan Garcida

12 inch Age 2-3 Stock

1. Jameson Martinez

2. Mavis Alessi

3. Ryder McConnell

4. Riser Reutgen

5. Kaison Terry

6. Janie Martinez

7. Ryder Wooten

DNS: Luke Packard

DNS: Robert de la Cruz

DNS: Catalina Torres

Girls Open

1. Ellie Terry

2. Tayla Thompson

3. Zayda Elena

4. Whitney Wondolleck

5. Harper Castro

6. Madison Yarnell

7. Brinleigh Dugan

12 inch Beginner

1. Max Aldaco

2. Waylon Thompson

3. Ryder McConnell

4. Robert De La Cruz

5. Ryder Wooten

6. Reign Diaz

DNS: Matrim Lyons

DNS: Luke Packard

16 inch Age 3-4 Mod

1. Cannon Bogh

2. Ellie Terry

3. Milo Wulf

4. Jaxon Bevan

5. Holden Minshew

12 inch Age 2

1. Bryson Torres

2. Waylon Thompson

3. Ryder Wooten

4. Colton Bogh

5. Janie Martinez

6. Maze Lawrence

7. Ty Lawrence

DNS: Axell Middleton

DNS: Robert de la Cruz

DNS: Reign Diaz

16 inch Beginner Division 1

1. Ethan Dahan

2. Tayla Thompson

3. Holden Minshew

4. Niko Velardi

5. Bryliant De Arios

6. Ethan Garcia

7. Jameson Cain

8. Jameson Martinez

9. Whitney Wondolleck

10. Harper Castro

16 inch Beginner Division 2

1. Wade Bemis

2. Ali Lopez

3. Weston Wondolleck

4. Braxtin Dugan

5. Niko Martinez

6. Max Aldalco

7. Parker Turnnell

8. Xavier Vargas

9. Daxton Parker

10. Beau Calderon

12 inch Age 3

1. Bentley Garay

2. Madison Yarnell

3. Matrim Lyons

4. Mavis Alessi

5. Waylon Thompson

6. Riser Reutgen

7. Maxell Celac

8. Bryson Torres

9. Beau Calderon

10. Evan Martinez

DNS: Kaison Terry

16 inch Open Division 1

1. Tanner Linde

2. Ethan Danan

3. Wade Bemis

4. Parker Trunnell

5. Ali Lopez

6. Julian Gonzalez

7. Weston Wondolleck

8. Bryliant de Arcos

9. Whitney Wondolleck

16 inch Open Division 2

1. Greysen Brown

2. Miles Gluck

3. Cannon Bogh

4. Ellie Terry

5. Milo Wulf

6. Nicolas De La Cerda

7. Camila Torres

8. Ethan Garcida

12 inch Age 4

1. Ethan Dahan

2. Max Aldaco

3. Alex Carrasco

4. Nolan Buckley

5. Holden Minshew

12 inch Open Division 1

1. Ethan Danan

2. Grayson Smith

3. Madison Yarnell

4. Nolan Buckley

5. Ryder Wooten

DNS: Axell Middleton

DNS: Luke Packard

DNS: Bryson Torres

12 inch Open Division 2

1. Jameson Martinez

2. Max Aldaco

3. Alex Carrasco

4. Maxell Celac

5. Beau Calderon

6. Janie Martinez

7. Evan Martinez

DNS: Kaison Terry

12 inch Age 3-4 Stock

1. Max Aldaco

2. Grayson Smith

3. Lyric Stratton

DNS: Holden Minshew

Round 3 Winners 07/25/2021

16 inch Open Division 1

1. Miles Gluck

2. Greysen Brown

3. Ellie Terry 

4. Nicolas De La Cerda

5. Arysnn King

6. William Roome

7. Milo Wulf

8. Jose Lizama

9. Bryliant De Arios

DNS: Tanner Linde

12 inch Age 2-3 Stock

1. Jameson Martinez

2. Riser Reutgen

3. Mavis Alessi

4. Ryder Wooten

5. Maxwell Celac

6. Kaison Terry

7. Janie Martinez

8. Ryder Wooten

9. Asher Weichel

DNS: Luke Packard

DNS: Alex Carrasco

16 inch Open Division 2

1. Weston Wondolleck

2. Wade Bemis

3. Ethan Dahan

4. Cannon Bogh

5. Hudson Ziello

6. Andrew Gonzalez

7. Ali Lopez

8. Parker Trunnell

9. Colton Voytish

12 inch Age 2

1. Waylon Thompson

2. Axell Middleton

3. Colson Bogh

4. Ryder Wooten

5. Karter McClearen

6. Janie Martinez

7. Robert De La Cruz

DNS: Bryson Torres

12 inch Age 3

1. Bentley Garay

2. Mavis Alessi

3. Riser Reutgen

4. Maxwell Celac

5. Madison Yarnell

6. Kaison Terry

7. Asher Weichel

16 inch Age 3-4 Stock Division 1

1. Milo Wulf

2. River Benavidez

3. Bryliant De Arios

4. Brexton Seitz

5. Noah Sherman

6. Xavier Vargas

DNS: Nathan Wells

16 inch Age 3-4 Stock Division 2

1. Cannon Bogh

2. Ellie Terry

3. Max Aldaco

4. Daxton Parker

5. Rixer Reutgen

6. #870

DNS: Bryson Torres

16 inch Age 5-6 Division 1

1. Greysen Brown

2. Weston Wondolleck

3. Tanner Linde

4. Wade Bemis

5. Ethan Dahan

6. Ali Lopez

7. Dylan Tirado

DNS: Whitney Wondolleck

12 inch Beginner

1. Waylon Thompson

2. Max Aldaco

3. Alex Carrasco

4. Lyric Stratton

5. Luke Packard

6. Karter McClearne

7. Ryder Wooten

8. Ryder A Lizama

9. Colson Bogh

DNS: Robert De La Cruz

DNS: Asher Weichel

16 inch Age 5-6 Division 2

1. Nicholas de la Cerda

2. Miles Gluck

3. Colton Voytish

4. Andrew Gonzalez

5. Parker Trunnell

6.Jose Lizama

DNS: Zada Elena

12 inch Age 4-6

1. Ethan Dahan

2. Graysen Smith

3. Max Aldaco

Girls

1. Ellie Terry

2. Tayla Thompson

3. Zada Elena

4. Whitney Wondolleck

5. Madison Yarnell

6. Harper Castro

7. Hailey Voytish

12 inch Open Division 1

1. Ethan Dahan

2. Madison Yarnell

3. Lyric Stratton

4. Ryder Wooten

5. Axell Middleton

6. Karter McClearne

DNS: Bryson Torres

DNS: Kaison Terry

16 inch Age 3-4 Mod

1. Ellie Terry

2. Cannon Bogh

3. Milo Wulf

4. Hudson Ziello

5. Tayla Thompson

6. Jaxon Beran

7. Arysnn King

12 inch Open Division 2

1. Jameson Martinez

2. Grayson Snith

3. Waylon Thompson

4. Max Aldaco

5. Alex Carrasco

6. Maxwell Celac

7. Janie Martinez

16 inch Beginner Division 1

1. Wade Bemis

2. Ethan Dahan

3. Xavier Vargas

4. Noah Sherman

5. Ali Lopez

6. Dylan Tirado

7. Bryliant De Arios

8. Brexton Seitz

9. Harper Castro

16 inch Beginner Division 2

1. Andrew Gonzalez

2. Tayla Thompson

3. Parker Trunnell

4. Daxton Parker

5. Max Aldaco

6. Jameson Martinez

7. Hailey Voytish

8. Nathan Wells

Round 4 Winners 08/07/2021

16 inch Open Division 1

1. Wade Bemis

2. Ellie Terry

3. Greysen Brown

4. Ethan Dahan

5. Milo Wulf

12 inch Age 2-3 Stock

1. Mavis Alessi

2. Ryder McConnell

3. Jameson Martinez

4. Maxwell Celac

5. Ryder Marino

6. Nixon Greenie

7. Janie Martinez

16 inch open Division 2

1. Tanner Linde

2. Cannon Bogh

3. Max Aldaco

4. Noah Sherman

5. Jose Lizama

6. Daxton Parker

7. #990

8. Ethan Garcida

12 inch Age 2

1. Axell Middleton

2. Bryson Torres

3. Colson Bogh

4. Karter McClearne

5. Janie Martinez

12 inch Age 3

1. Bentley Garcia 

2. Mavis Alessi

3. Riser Reutgen

4. Maxwell Celac

5. Bryson Torres

6. Ryder Marino

7. Ryder Lizama

8. Madison Yarnell

9. Matio Serrano

10. David Stepp

16 inch Age 3-4 Stock Division 1

1. Milo Wulf

2. Ellie Terry

3. River Benavidez

4. Nathan Wells

5. Noah Sherman

6. Ryder Pinon

16 inch Age 3-4 Stock Division 2

1. Cannon Bogh

2. Riser Reutgen

3. Jose Lizama

4. Xavier Vargas

5. Rue Flake

6. Luke Packard

16 inch Age 5-6 Division 1

1. Wade Bemis

2. Greysen Brown

3. Weston Wondolleck

4. Parker Trunnell

5. Ethan Dahan

6. Niko Velardi

7. John Harris

16 inch Age 5-6 Division 2

1. Tanner Linde

2. Jose Lizama

3. Ethan Garcida

4. Dawson Williams

12 inch Beginner

1. Max Aldaco

2. Ryder McConnell

3. Ryder Marino

4. Lyric Stratton

5. Karter McClearne

12 inch Beginner

1. Ethan Dahan

2. Grayson Smith

3. Alex Carrasco

4. Sebastian Brummert

5. Joshua Zamora

Girls Open

1. Ellie Terry

2. Paige Lewis

3. Mavis Alessi

4. Zayda Elena

5. Madison Yarnell

6. Rue Flake

7. Stella McClearne

12 inch Open Division 1

1. Ethan Dahan

2. Max Aldaco

3. Maxwell Celac

4. Lyric Stratton

5. Ryder Marino

6. Karter McClearne

16 inch Age 3-4 Mod

1. Cannon Bogh

2. Milo Wulf

3. Hudson Ziello

4. Jaxon Beran

5. Ellie Terry

6. Nathan Wells

7. Stella McClearne

12 inch Open Division 2

1. Grayson Smith

2. Jameson Martinez

3. Alex Carrasco

4. Madison Yarnell

5. Janie Martinez

16 inch Beginner Division 1

1. Wade Bemis

2. Ethan Dahan

3. John Harris

4. Arysnn King

5. Parker Trunnell

6. Ryder Pinon

7. Nathan Wells

8. Noah Sherman

16 inch Beginner Division 2

1. Hudson Ziello

2. Max Aldaco

3. Xavier Vargas

4. # 317

5. Ethan Garcida

Round 5 Winners 08/14/2021

16 inch Open Division 1

1. Miles Gluck

2. Greysen Brown

3. William Roome Jr

4. Weston Wondolleck

5. Wade Bemis

6. Milo Wulf

7. Ethan Dahan

8. Noah Sherman

DNS: Niko Martinez

12 inch Age 2-3 Stock Division 1

1. Mavis Alessi

2. Kaison Terry

3. Ryder Marino

4. Ryder McConnell

5. Ryder Wooten

DNS: Charles Saucedo

12 inch Age 2-3 Stock Division 2

1. Riser Reutgen

2. Jameson Martinez

3. Maxwell Celac

4. Janie Martinez

5. David Stepp

6. Maxx Hall

16 inch Open Division 2

1. James Bentley

2. Tanner Linde

3. Cannon Bogh

4. Ellie Terry

5. Andrew Gonzalez

6. Gunnar Mobley

7. Parker Trunnell

8. Ryder Pinon

9. Stella McClearne

DNS: Nathan Wells

12 inch Age 2

1. Bryson Torres

2. Axell Middleton

3. Waylon Thompson

4. Colson Bogh

5. Stone Valdez

6. Tripp Burdine

DNS: Ryder Wooten

DNS:Karter McClearne

DNS: Janie Martinez

12 inch Age 3 Division 1

1. Bentley Garay

2. Kaison Terry

3. Mavis Alessi

4. Madison Yarnell

5. #150

DNS: Ryder Marino

DNS: Charles Saucedo

12 inch Age 3 Divison 2

1. Riser Reutgen

2. Bryson Torres

3. Maxwell Celac

4. Beau Calderon

5. Ryder Lizama

6. David Stepp

16 inch Age 3-4 Stock

1. Cannon Bogh

2. Milo Wulf

3. Xavier Vargas

4. Ellie Terry

5. Riser Reutgen

6. River Benavidez

7. Ryder Pinon

8. Nathan Wells

DNS: Niko Martinez

DNS: Bryliant De Arios

12 inch Beginner Division 1

1. Ryder McConnell

2. Ryder Marino

3. Noah Sherman

4. Karter McClearne

5. Joshua Zamora

DNS: Ryder Wooten

DNS: Blake Burke

16 inch Age 5-6

1. Miles Gluck

2. Greysen Brown

3. Wade Bemis

4. Weston Wondolleck

5. John Harris

6. Ethan Danan

7. Tanner Linde

8. Gunnar Mobley

9. Parker Trunnell

10. Andrew Gonzalez

DNS: Paxton Lewis

12 inch Beginner Division 2

1. Onyx Allen

2. Waylon Thompson

3. Lyric Stratton

4. Ryder Lizama

5. Maxx Hall

6. Stone Valdez

12 inch Age 4-6

1. Ethan Danan

2. Knox Bentley

3. Grayson Smith

4. Onyx Allen

5. Alex Carrasco

6. Joshua Zamora

Girls Open

1. Ellie Terry

2. Tayla Thompson

3. Mavis Alessi

4. Madison Yarnell

5. Stella McClearne

6. Whitney Wondolleck

DNS: Paige Lewis

12 inch Open Division 1

1. Ethan Danan

2. Knox Bentley

3. Ryder Marino

4. Madison Yarnell

5. Lyric Stratton

6. Karter McClearne

DNS: Ryder Wooten

16 inch Age 3-4 Mod

1. Ellie Terry

2. Milo Wulf

3. Jaxon Beran

4. Tayla Thompson

5. Cannon Bogh

DNS: Nathan Wells

12 inch Open Division 2

1. Onyx Allen

2. Maxwell Celac

3. Grayson Smith

4. Jameson Martinez

5. Alex Carrasco

6. Waylon Thompson

DNS: Janie Martinez

16 inch Beginner Division 1

1. Wade Bemis

2. Ethan Danan

3. Parker Trunnell

4. Whitney Wondolleck

5. Ryder Pinon

6. Noah Sherman

DNS: Niko Martinez

DNS: Paige Lewis

DNS: Paxton Lewis

DNS: Bryliant De Arios

16 inch Beginner Division 2

1. John Harris

2. Andrew Gonzalez

3. Tayla Thompson

4. Xavier Vargas

5. Nathan Wells

6. Jameson Martinez

7. Kaycen Green

DNS: Stella McClearen

16 inch Main B

1. Wade Bemis

2. Gunner Mobley

3. Parker Trunnell

4. Milo Wulf

5. Ryder Pinon

DNS: Andrew Gonzalez

DNS: Ethan Danan

DNS: Noah Sherman

DNS: Stella McClearen

16 inch Main A

1. Greysen Brown

2. Miles Gluck

3. Ellie Terry

4. James Bentley

5. Weston Wondolleck

6. Tanner Linde 

7. Wade Bemis ( top 2 from main b)

8. William Roome Jr

9. Gunner Mobley ( top 2 from main b)

10. Cannon Bogh

error: Content is protected !!